منتظرم تا انتظار به سر بکشد

منتظرم تا انتظار به سر بکشد

۴ مطلب در فروردين ۱۳۹۹ ثبت شده است

سواد رسانه

به نام خدا 

سلام

شاید رسانه خوبی هایی داشته باشد اما استفاده بیش از اندازه از آن باعث اتفاق هایی می‌شود.​​​​​​​

۱) اعتیاد به وسایلی همچون موبایل ، کامپیوتر ، ....

۲) جدایی از خانواده : استفاده زیاد از رسانه باعث می‌شود اوقات کمتری کنار خانواده باشیم و از انجایی که همه ما میدانیم رسانه فضای بسیار بزرگی است و جست و جو در آن  می تواند بی نهایت زمان بگیرد . این چنین که شود رجوع ما هم به رسانه بینهایت می‌شود .

۳) رسانه بعضی افراد را تنبل می کند : اگر بیش از حد در رسانه ها باشیم تحرک امان کم می‌شود .

۴)  چشم آسیب می بیند : بیش أز أندازه به مبابل و کامپیوتر و … ،خیره شدن می تواند به چشم أسیب برساند.

۵) فراموش شدن کتاب  

نویسنده : ایمان محمدیه

دعاهایی که هنگامه غیبت خوب است بخوانیم

به نام او

سلام خوب است که بدانیم چه چیز هایی را بخوانیم و  چه دعا هایی را بخونیم در زمان غیبت .

 1) توصیه به خواندن دعای فرج

مرحوم شیخ طبرسی (ره) در کتاب «کنوز النجاح» نقل می کند: ابوالحسن محمد بن احمد بن ابی اللیث از ترس کشته شدن به قبر امام کاظم (علیه السلام) و امام جواد (علیه السلام) پناه آورد. در عالم رؤیا امام زمان (علیه السلام) را زیارت کرد. آن حضرت این دعا (دعای فرج) را به او تعلیم دادند و او به برکت خواندن آن، از کشته شدن نجات یافت.

2) توصیه به خواندن صحیفه سجادیه

مرحوم مجلسی (ره) در کتاب «روضه المتقین» در شرح «من لا یحضره الفقیه» می گوید که در اوایل بلوغ در مسجد قدیم اصفهان میان خواب و بیداری حضرت صاحب الزمان (علیه السلام) را دیدم، گفتم: «مولای من! چون نمی توانم همیشه خدمت شما شرفیاب شوم کتابی به من عنایت کنید که همیشه به آن عمل کنم.» آن حضرت به واسطه شخصی نسخه ای از کتاب صحیفه سجادیه را به ایشان می دهند و بعد از مدتی به برکت وجود امام زمان (علیه السلام)، کتاب شریف صحیفه سجادیه اشتهار می یابد.

3) توصیه به خواندن زیارت آل یاسین

امام زمان (علیه السلام) در توقیع شریفی می فرماید: «هرگاه خواستید به وسیله ی ما به خداوند بلند مرتبه توجه کنید و به سوی ما روی آورید، همانگونه که خداوند متعال فرموده است بگوئید: … سلامٌ علی آل یاسین…. .»
 

دعا کنید تا ظهور نزدیک شود

نویسنده : ایمان محمدیه

سواد رسانه

سلام به پدر عزیزمان مولا صاحب الزمان

در این متن سعی می کنم که مطلب سواد رسانه را برای شما دوستان گرامی به طور خلاصه و مفید تقدیم کنم .

سواد رسانه ای چیست؟

توانایی و قدرت دسترسی، تحلیل، ارزیابی و انتقال اطلاعات و پیام‌های رسانه‌ای که می‌توان در چارچوب‌های مختلف چاپی و غیر چاپی عرضه نمود را سواد رسانه‌ای می‌گویند.

چرا سواد رسانه ای مهم است ؟

زیرا سواد رسانه ای به مخاطب کمک می کند تا وقایع را پیش بینی کند و سطح آگاهی خود را بالا ببرد و در نتیجه به موقعیت پیشرو یا رهبری دست یابد. سواد رسانه ای همچنین به او کمک می کند تا خود بدون کمک منتقدان از پس تعبیر و تفسیر رسانه (مثلافیلم ) باکمک قواعد و قراردادها و نشانه شناسی و معناشناسی برآید.

سواد رسانه‌ای مثل یک رژیم غذایی است که هوشمندانه مراقب است که چه موادی مناسب هستند و چه موادی مضر؛ چه چیزی را باید مصرف کرد و چه چیزی را نه و یا این‌که میزان مصرف هر ماده بر چه مبنایی باید استوار باشد. سواد رسانه‌ای می‌تواند به مخاطبان رسانه‌ها بیاموزد که از حالت انفعالی و مصرفی خارج شده و به معادله متقابل و فعالانه‌ای وارد شوند که در نهایت به نفع خود آنان باشد.

 

چه مخاطبی دارای سواد رسانه ای است؟

مخاطبی که دارای سواد رسانه‌ای است، از اهداف و میثاق‌های رسانه‌ها خبر داشته و از آنها به طرزی آگاهانه استفاده می‌کند. چنین مخاطبی از نقش صدا، موسیقی و سایر جلوه‌های ویژه برای القای فضا و معنی در تلویزیون و سینما با خبر است و می‌داند چرا و چگونه یک پیام واحد در تلویزیون، سینما، روزنامه‌ها، مجلات، رادیو، تابلوهای بزرگ تبلیغاتی و یا بازی‌های رایانه‌ای می‌تواند، اثرات متفاوتی از خود بجا گذارد.

پیدایش سواد رسانه‌ای به چه زمانی برمی گردد؟

تاریخچه پیدایش سواد رسانه‌ای، به سال 1965 باز می‌گردد. مارشال مک‌لوهان اولین بار در کتاب خود تحت عنوان "درک رسانه: گسترش ابعاد وجودی انسان"، این واژه را بکار برد و نوشت: «زمانی که دهکدۀ جهانی تحقیق یابد، لازم است انسان‌ها به سواد جدیدی بنام سواد رسانه‌ای دست یابند.
دهه‌های 1920 و 1930 را باید دهه‌های پیوند و ارتباط این حوزه؛ یعنی حوزه سواد رسانه‌ای با تفکرات انتقادی دانست. در این سالها، دپارتمان‌های دانشگاهی تحلیل فیلم در سراسر ایالات متحده و انگلستان، کار خود را آغاز کرده و فیلم‌های روز را مورد تحلیل قرار دادند.

نویسنده :  ایمان محمدیه

چگونه خشم خود را کنترل کنیم

به نام او

سلام  امید وارم همه امان زیر سر اقا امام زمان سالم باشیم . چند دقیقه وقت اتان را اگر اجازه بدید می خواهم بگیرم . همه ی ما شاید عصبانی شویم  ولی اون کسی موفق است که خشم خود را کنترل کند . چند تا راه کار ساده برای کنترل خشم .

 ۱. نفس عمیق در زمان عصبانیت فراموش نشود!

۲. نوشتن را آغاز کنید:  کلمه هایی که ازشان موقع خشم می خواهید استفاده کنید را بر روی کاغذ بنویسید.

۳. در هنگام عصبانیت آب بنوشید!

۴. حتما احساسات خود را بیان کنید!

۵. مثبت فکر کنید!

 

 

نویسنده : ایمان محمدیه